На 19 февруари в Камерната зала на Народно читалище „Братя Миладинови – 1917“ ще бъде представена литературната композиция „И дойде Април 1876“ от театрална трупа „Магията на Словото“.
Събитието е посветено на 153 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски и 150 години от Априлското въстание — едни от най-светлите и значими страници в българската история.
Чрез силата на словото и театъра постановката припомня героизма, саможертвата и непоколебимия дух на българските революционери и ни връща към идеалите, които продължават да вдъхновяват поколения българи.
Дата : 19 февруари 2026 г. (четвъртък)
Място: Камерна зала (ет. 2), Народно читалище „Братя Миладинови – 1917“
Програма:
15:00 ч. – представление за ученици от 86 ОУ – с. Владая
19:00 ч. – представление за широка публика
Заповядайте да почетем заедно паметта на героите и да преживеем чрез театъра духа на Април 1876.


